Štefánikův most

Štefánikův most

Štefánikův most je jedenáctým mostem po proudu Vltavy, který se nachází na území Prahy. Je spojnicí mezi pravobřežním nábřežím Ludvíka Svobody s levobřežním nábřežím Kapitána Jaroše a Edvarda Beneše, respektive spojuje Revoluční třídu a Letenský tunel.

Od roku 1868 zde stávala největší litinová stavba v Praze, řetězový most císaře Františka Josefa I. Ten byl nejprve rekonstruován v roce 1898 a nakonec demontován v roce 1947. Nahradil jej současný železobetonový most, který byl postaven v letech 1949 - 1951. Má tři klenební pole při délce 182 m, ale i s nájezdovými rampami je dlouhý 263 m. Stavbu projektovali Vlastislav Hofman a Otakar Širc. Při jeho stavbě bylo poprvé použito skruží z ocelových trubek.

Most nesl v minulosti i jiná jména – za druhé světové války to byl most Leoše Janáčka a za komunismu Švermův most. Most prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2007. Tehdy byla vyměněna kompletně vozovka, přičemž na vozovce i chodnících nahradil dlažbu asfalt. Výměny se dočkal i tramvajový pás.

Štefánikův most si budete moci prohlédnout na některé z našich plaveb.

 

Zaujala Vás tato nabídka? Napište nám!

Vyplňte prosím své křestní jméno.

Vyplňte prosím své příjmení.

Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu.

Vyplňte prosím své telefonní číslo.

Vyplňte prosím text Vaší zprávy.