Císařská louka

Další z uměle vzniklých ostrovů v Praze představuje Císařská louka. Nachází se na pražském Smíchově, měří 1,7 km a od levého břehu je oddělena Smíchovským přístavem. Císařská louka se stala umělým ostrovem tím, že ze západní poloviny louky byla v letech 1899 – 1903 vytěžena zemina, když zde byl budován Smíchovský přístav.

Dříve se toto území nazývalo Královská louka a byl to vlastně široký břeh, na němž se roku 1297 pravděpodobně konala velká korunovační hostina Václava II. V 19. století se louka stala oblíbeným výletním místem Pražanů. Konaly se zde společenské akce a sportovní zápasy, včetně dostihů. Přitom do konce 19. století se tu i rýžovalo zlato.

Fotbalové fanoušky možná zaujme, že na zdejším fotbalovém hřišti se v roce 1896 konalo první derby Slavie a Sparty. Dnes hřiště využívá tým FC Radlice a hraje se zde také Hanspaulská liga. Najdete zde také přístav malých plavidel, tábořiště karavanů, sportovní plochy a restauraci Cinda. Ostrov je přístupný na jižním konci mostem ze Smíchova. Od roku 2008 má na ostrově přístaviště i přívoz Prahy 5 Pražské integrované dopravy.

Zaujala Vás tato nabídka? Napište nám!

Vyplňte prosím své křestní jméno.

Vyplňte prosím své příjmení.

Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu.

Vyplňte prosím své telefonní číslo.

Vyplňte prosím text Vaší zprávy.